MOTOCYKLY

Řidičský průkaz pro skupiny AM

Dvoukolová se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 50 cm3 nebo s výkonem elektrického motoru do 4 kW. Tříkolová se zdvihovým objemem zážehového motoru nepřevyšujícím 50 cm3 nebo u jiných motorů s výkonem nejvýše 4 kW. Čtyřkolová o hmotnosti v nenaloženém stavu nejvýše 350 kg se zdvihovým objemem zážehového motoru nepřevyšujícím 50 cm3 nebo u jiných motorů s výkonem nejvýše 4 kW. 

Minimální věk 15 let.
minimálníhověku musí být dosaženo nejpozději v den zkoušek – samotná výuka může začít dříve

OBSAH VÝCVIKU

Výcvik začínáme nejen seznámením s motocyklem a jeho ovládacími prvky, ale také se naučíte jak se na motocykl řádně obléci, jak upevnit přilbu a další neméně důležité nezbytnosti.

Na cvičné ploše se následně naučíte rozjíždění, přeřazování rychlostních stupňů, zpomalování a zastavenÍ.

Pokračuje se nácvikem „jízdy zručnosti“ ve které se naučíte motocykl ovládat jak při pomalé jízdě, tak v extrémních situacích (krizové brždění, úhybný manévr), otáčet se na malém prostoru i popojíždění v koloně.

Samotná jízda v provozu je pak prováděna tak, že žák jede samostatně na motocyklu a je přes komunikační zařízení naváděn učitelem z dalšího, za ním jedoucího motocyklu nebo automobilu.

Před zkouškou Vás ještě přezkoušíme ze znalosti pravidel provozu. Po úspěšném přezkoušení dostanete termín zkoušek.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁS KONTAKTUJTE KOMPLETNÍ CENÍK

AIRBAGOVÁ VESTA

Pro začínající motorkáře máme bezpečnější praktické jízdy v silničním provozu.

Řidič se před jízdou připne lankem k pevné části motocyklu a v případě pádu se vytrhnutím lanka aktivuje patrona, která nafoukne vestu. Konstrukce vesty chrání hrudník, páteř, kostrč a zafixuje pomocí nafouknutého límce i přilbu (hlavu) proti špatnému pohybu.

„Pro větší pocit bezpečí, který budete na silnici mít“

Výuka a výcvik probíhají v naší autoškole podle individuálního studijního plánu. To znamená, že se žáci vzdělávají doma - samostudiem a do autoškoly dochází na předepsané konzultace a hodiny výcviku.

Konzultace probíhají v odpoledních hodinách, výcvik je v pracovních dnech dle časových možností žáků - od rána do večera. Za příplatek je možné využít intenzivní výcvik formou rychlokurzu.